Centrum Badawczo Rozwojowe
E-mail: Hasło:
Jeżeli zapomniałeś hasła kliknij lub zarejestruj nowe konto
71 349 35 45 cbrhak@hak.com.pl

O CBR

Centrum Badawczo Rozwojowe Przedsiębiorstwo HAK otrzymało swój status decyzją nr 8 /Org/11 Ministra Właściwego do spraw Gospodarki, w oparciu o ustawę z dnia 30 maj 2008 , Dz. U. z 2008 nr 116 , poz. 730

Główną działalnością Centrum jest prowadzenie badań o charakterze stosowanym i przemysłowym w dziedzinie mechaniki, automatyki oraz budowy maszyn przede wszystkim w obszarze transportu bliskiego i utrzymania ruchu.

Ponadto centrum zajmuje się opracowywaniem, wdrażaniem i upowszechnianiem nowoczesnych technologii mających na celu poprawę bezpieczeństwa, wydajności oraz ergonomiczności urządzeń.Centrum prowadzi również prace rozwojowe polegające w szczególności na :

Odpowiednie zaplecze techniczne z własnym laboratorium umożliwia przeprowadzanie precyzyjnych pomiarów i obliczeń wytrzymałościowych, w zakresie dynamiki i kinematyki konstrukcji stalowych i maszyn.

Strategia dalszego rozwoju Centrum jest ciągle dostosowywana do aktualnej sytuacji rynkowej, jak również do prognozowanych, europejskich trendów dotyczących transferu innowacji do zastosowań praktycznych w szczególności w zakresie mechaniki oraz budowy i eksploatacji maszyn.